Zapach jesiennego ogniska

Zapach jesiennego ogniska

Jesień to nie tylko czas ponurych dni, deszczu i spadających liści. To również czas jesiennych ognisk, które pozwalają na spędzanie czasu w klimatycznej oprawie. Zapach pieczonej kiełbaski, odgłos pękających gałęzi drzew i widok palącego się ogniska to scenariusz,
który wpływa pobudzająco na naszą wyobraźnię. Smaku pieczonej kiełbaski bądź ziemniaków
w mundurkach nie da się opisać słowami, ale można pobudzić swoją wyobraźnię
i w najbliższym czasie zorganizować wspólne ognisko.

Jak zorganizować ognisko?

Organizując ognisko musisz pamiętać, że można je rozpalić tylko i wyłącznie w wyznaczonych, specjalnych miejscach. Marzy Ci się ognisko w lesie? To może być problem! Ognisko w lesie można rozpalić tylko w specjalnie wyznaczonych miejsca przez leśniczego. Jest to zrozumiałe, bowiem rozpalenie ogniska w lesie może doprowadzić do poważnego pożaru. Nie polecamy organizowania ogniska wbrew przepisom, bowiem z przyjemnego spędzania czasu może pozostać do zapłaty kara, która zostanie nałożona za złamanie obowiązującego prawa.
Inaczej jest w przypadku rozpalania ogniska na prywatnej posesji. Tutaj nie ma już takich obostrzeń jak w lesie – jedynym warunkiem jest rozpalenie ogniska w odległości nie mniejszej niż 100 metrów od zabudowań. Wybierając zatem odpowiednią lokalizację upewnij się, że nic nie zagraża powstaniu pożaru bądź jego rozprzestrzenieniu się na pobliskie budynki.
Pamiętaj, że bezpieczeństwo jest nade wszystko najważniejsze!

Kiełbaski, napoje, pieczone ziemniaki – nie zapomnij o potrzebnych akcesoriach

Ognisko to nie tylko miejsce, gdzie możemy rozgrzać swoje ciało podczas chłodnego, jesiennego dnia. To również dobry moment na upieczenie kiełbaski bądź wrzucenie do popiołu ziemniaków w mundurkach. Ich smak jest wspomnieniem z dzieciństwa większości z nas.
Dla osób organizujących ognisko, w naszej ofercie skomponowaliśmy akcesoria,
które z pewnością przydadzą się podczas rozpalania ogniska. Najlepszym sposobem, ekonomicznym i zarazem praktycznym jest wykorzystanie plastikowych naczyń oraz sztućców.
Talerz papierowy i widelec plastikowy idealnie sprawdzą się do pieczonych kiełbasek
i ziemniaków w mundurkach. Jeśli planujesz podanie ciepłej zupy, pomyśl o
plastikowej miseczce. Jej kształt jest bardzo wygodny, więc użytkowanie jest bardzo komfortowe
i funkcjonalne. Jeśli zamierzasz również zaserwować odrobinę rozgrzania alkoholem
– proponujemy zakup plastikowych
kubków i kieliszków. Takie wyposażenie idealnie sprawdzi się podczas organizacji ogniska, bowiem goście z pewnością chętnie skorzystają z takiego rozwiązania i rozgrzeją swoje ciało odrobiną alkoholu.

Przygotowując się do palenia ogniska warto zapewnić odpowiedni asortyment talerzy, kieliszków i kubków. Ognisko to przede wszystkim czas biesiadowania i wspólnego spędzania czasu. Spraw zatem, aby ten czas był wyjątkowy i oprawiony w smaczne jedzenie, dobre napoje i ciepłą atmosferę. Gwarantujemy, że tak przygotowane ognisko będzie zapamiętane na długo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *