Wsparcie organizacji Konferencji Międzynarodowej Network Meeting w Zielonej Górze

Wsparcie organizacji Konferencji Międzynarodowej Network Meeting w Zielonej Górze

W dniach 10-13 listopada w Zielonej Górze odbyło się spotkanie studentów z całej Europy. Powodem spotkania tak licznej grupy studentów była organizowana  przez Europejskie Forum Studentów AEGEE, Międzynarodowa Konferencja Network Meeting: Mission Possible. AEGEE to jedna z największych organizacji interdyscyplinarnych, która działa w całej Europie. Organizacja swą działalność rozpoczęła już w 1985 roku we Francji opierając się na zasadach pozarządowych, politycznie niezależnych i apartyjnych.

W tym roku Ziemię Lubuską odwiedziło, aż 130 studentów z całej Europy. Zagadnienia listopadowego Network Meetingu dotyczyły przede wszystkim możliwości poszerzania wiedzy z zakresu projektu i komunikacji społecznej. Co ważne, oprócz zagadnień czysto teoretycznych zaplanowano również zajęcia integracyjne, które miały na celu zaprezentowanie historii Zielonej Góry oraz wartości kulturowych Ziemi Lubuskiej.

Wsparcie Uniwersytetu Zielonogórskiego

Z radością i wielkim zaszczytem możemy podzielić się informacją, że w tym roku nasza firma została jednym z Partnerów organizowanego spotkania młodych studentów. Postanowiliśmy wesprzeć tak szlachetne przedsięwzięcie doceniając trud i zaangażowanie włożone przez młodych ludzi, którzy pragną rozbudowy i rozwoju całego kontynentu – taka jest właśnie misja AEGEE. Naszym zdaniem, działalność Organizacji jest przede wszystkim istotna, bo porusza problemy współczesnego, europejskiego społeczeństwa. Dzięki takim spotkaniom studenci mogą poruszać kwestie problematyczne i dążyć do rozwiązywania współczesnych problemów. Co ważne, młodzi ludzie dzięki takim spotkaniom mają również możliwość poszerzania własnej wiedzy oraz kompetencji. Takie umiejętności z pewnością będą przydatne również
w nadchodzącym życiu zawodowym. Fora dyskusyjne pozwalają na poruszanie kwestii spornych i poszukiwanie wspólnych rozwiązań i kompromisów.

Jak wiemy, młodzi ludzie są przyszłością współczesnego świata. Wspierając takie przedsięwzięcia inwestujemy tak naprawdę również w naszą przyszłość. Nasza firma jako jeden z wielu Partnerów przekazała Europejskiemu Forum Studentów środki czystości
oraz artykuły gospodarstwa domowego. Takie przedsięwzięcia z pewnością będą przez nas wspierane jeszcze wielokrotnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *