Wielkie sprzątanie po zimie, czyli jak przygotować się do porządkowania ogrodu przed nadchodzącą wiosną?

Wielkie sprzątanie po zimie, czyli jak przygotować się do porządkowania ogrodu przed nadchodzącą wiosną?

Słońce coraz częściej świeci za oknami, a to pierwszy zwiastun powoli zbliżającej się wiosny. Ptaki zaczynają ćwierkać, a my musimy przygotować się do wielkiego sprzątania po zimie
w przydomowym ogrodzie. Rośliny powoli będą budzić się z zimowego snu, a to z kolei wymagać będzie od nas odpowiedniej pielęgnacji i przygotowania do wiosennego rozkwitu. Dziś mamy dla Was małą ściągawkę, jak prawidłowo zaplanować porządki po ustającej zimie.

Dobra organizacja przede wszystkim

Przygotowując się do wielkiego sprzątania ogrodu musisz na początek zainwestować w sprzęt i dobrze go skompletować. Niestety prace ogrodowe bez odpowiedniego sprzętu nie będą tak efektywne, a co za tym idzie praca będzie mało wydajna. Co będzie potrzebne?

  • Łopata, sekator, grabki to podstawowe narzędzia, które przede wszystkim świetnie sprawdzają się podczas sezonowych prac porządkowych. Te narzędzia będą przydatne szczególnie podczas porządkowania trawnika. Pierwszą czynnością jaką należy wykonać jest usunięcie tzw. zmarzliny, która pojawia się na wierzchu trawnika. Później należy dokładnie wygrabić i usunąć zalegające liście.

  • Rękawice robocze świetnie zabezpieczają dłonie podczas prac ogrodowych. Wystające gałęzie, grabienie trawy wiąże się zawsze z mikrourazami powstającymi na dłoniach. Rękawice oczywiście przydają się również podczas przenoszenia różnych rzeczy
    i wykonywania cięższych prac porządkowych. W naszej ofercie znajdują się klasyczne rękawice robocze Besting, które charakteryzują się wysoką jakością wykonania i dobrą odpornością na chłód.

  • Podczas kompletowania narzędzi i samoorganizowania własnej pracy nie może zabraknąć również worków na odpady. Worki na odpady marki Paclan o pojemności 130 litrów pozwalają pomieścić bardzo dużo odpadów dzięki czemu są oczywiście znacznie bardziej ekonomiczne. Worki przydadzą się przede wszystkim podczas usuwania zalegających liści, ale również podczas przycinania drzew i krzewów
    i usuwania suchych gałęzi Podczas prac ogrodowych najlepiej sprawdzają się worki, które są odporne, mocne, trwałe i łatwe w transportowaniu.

  • Nie zapomnij również o miotle, która przyda się podczas porządkowania przydomowych chodników i ścieżek ogrodowych. Podczas takich prac porządkowych świetnie sprawdzi się ulicówka, która wykonana jest z wysokiej jakości włosia to z kolei zapewnia szybkie i efektowne czyszczenie.

Pamiętaj o odpowiednim zabezpieczeniu roślin

Pierwsze przycinanie roślin zaczyna się przed ich pączkowaniem. Na początek należy jednak dobrze zaopiekować się roślinami. Co należy zrobić? Przede wszystkim usunąć suche, uschnięte gałęzie, które zostały zniszczone podczas zimy bądź przez jesienny wiatr. Tak potraktowane drzewa i krzewy zostaną pobudzone do wiosennego rozkwitu.

Mimo, iż roślin przygotowane na wiosenny rozkwit, delikatnie wypuszczające pierwsze pączki kwiatowej muszą być również przygotowane na pojawiające się przymrozki. Okres wczesnej wiosny charakteryzuje się jeszcze zmienną temperaturą powietrza- bardzo często można zauważyć pojawiające się przymrozki, które z kolei mogą zniszczyć rozkwitające kwiaty i inne rośliny. Warto zatem przygotować się na różne okoliczności- najlepiej zaopatrzyć się
w materiałowe płachty, które dodatkowo zabezpieczą rośliny przed ich zniszczeniem.

Zadbaj również o sprzęt ogrodowy

Marzec, czyli wczesna wiosna to również dobry czas na wykonanie przeglądu stanu technicznego sprzętu ogrodowego. Oczywiście mamy na myśli tutaj stoły, krzesła czy altanki, które posłużą przez cały przyszły sezon wiosenno-letni. Warto przyjrzeć się czy wszystko jest sprawne czy może należy wykonać pierwsze prace naprawcze.

Marzec, choć jest dopiero początkiem nadchodzącej wiosny jest również dobry czasem na przygotowanie się do wielkich porządków ogrodowych. Tak naprawdę wystarczy odpowiednie skompletowanie narzędzi, odrobina chęci i słoneczny dzień, by móc przystąpić do pielęgnacji i przygotowania ogrodu do pięknego, wiosennego rozkwitu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *