Świece, świeczki i podgrzewacze do domu – dla relaksu ducha i ciała
0
swiece, swieczki, podgrzewacze- gdzie kupic_hurtownia internetowa_ejedrek_inspiracje_swiece we wnetrzach_swiece zapachowe

Niewiele źródeł światła działa w sposób równie relaksujący na nasze zmysły jak światło świecy. Co więcej, poza walorami praktycznymi współczesne świece mogą stanowić doskonałą ozdobę wnętrza. Zobacz ich bogate wzornictwo i odkryj zupełnie nowe zastosowania.

W epoce elektryczności raczej nikt nie używa świec zgodnie z ich tradycyjnym przeznaczeniem – do oświetlania pomieszczeń. Nawet w sytuacjach kryzysowych mamy do dyspozycji latarki w telefonach lub inne, samodzielne urządzenia. Mimo to popularność wyrobów z wosku pszczelego albo parafiny wcale nie spada. Zwyczajnie zmieniła się jego funkcja.

Świece jako ozdoba wnętrza

Świeca rustykalna_hurtownia swiec
Świeca rustykalna. CENA: 7,15 zł

W sumie nie jest to niczym nowym – formowanie kształtów z wosku znane było już w starożytności. Obecnie paleta wzorów jest jednak tak szeroka, że aż ciężko podjąć decyzję, którą wybrać.

Czy do zasłon będą lepiej pasowały świece metalizowane czy w kolorze ecru?Mają mieć kształt tradycyjny a może bardziej wymyślny, jak np. świece kręcone, walcowate w kolorze burgundowym albo świece w kształcie kuli? No i wreszcie – przecież sama forma to dopiero początek!
Dylematów jest cała masa.

Nic nie stoi na przeszkodzie aby świeca była trójkolorowa, zamknięta w pięknym, szklanym pojemniku i do tego pachniała zieloną herbatą! Taki kształt na pewno nada wnętrzu zupełnie nową jakość.

 

swiece do wnetrz_sklep_gdzie kupic swieczki_hurtownia ejedrek
Świece są obecnie jednym z najpopularniejszych dodatków wystroju wnętrz

Świeczki do aromaterapii

O znaczeniu zapachu wiedzą dobrze zarówno spece od marketingu jak i nauczyciele jogi. Chętniej robimy zakupy w miejscach pachnących wanilią lub świeżym chlebem, łatwiej jest nam się odprężyć w towarzystwie aromatycznych wonności drzewa sandałowego.

Dlatego, jeśli szukamy chwili relaksu w domu, warto sięgnąć po olejki eteryczne albo świece zapachowe. Te pachnące lawendą z dodatkiem soli morskiej nadadzą się doskonale do wypełnienia przestrzeni w trakcie odprężającej kąpieli; świece zapachowe z nutką jaśminu dodadzą nam energii a świeczki pomarańczowe z wanilią zwiększą koncentrację.

Świece zapachowe-sklep-hurtownia-ejedrek-swieczki i podrzewacze zapachowe

Świeczki do domu – dla relaksu

Skoro wspomnieliśmy o szukaniu odpoczynku – czy można wyobrazić sobie coś bardziej odprężającego niż gorąca kąpiel w blasku świec? Do tego celu świetnie sprawdzą się już wspomniane świeczki zapachowe. Jeśli jednak planujemy dłuższą chwilę spędzić w wannie można zaopatrzyć się w bardziej klasyczne świece walcowate o długim czasie palenia się.

BISPOL Świeca walec SW70/150-061 miętowa (1 sztuka) (1 karton=6 sztuk)

Świece relaksacyjne można oczywiście połączyć z innymi aktywnościami służącymi rozluźnieniu 😉

swiece nastrojowe_hurtownia_sklep_ejedrek.eu

A na koniec zamamiwamy podgrzewacze, bo lubimy gorące napoje

Podgrzewacz zapachowy Dzika orchidea hurtownia ejedrek
Podgrzewacze o zapachu dzikiej orchidei

Maleńkie, bezzapachowe podgrzewacze mogą nie tylko stworzyć przyjemną atmosferę w domu. Podłożone pod czajnik z herbatą utrzymają jej temperaturę przez długi czas.

Pamiętajmy jednak aby używać do tego celu wyłącznie metalowych lub ceramicznych pojemników ustawionych na specjalnym stelażu.

Można by pomyśleć, że czasy świeczek już dawno przeminęły. Okazuje się, że jest wręcz przeciwnie. Dzięki różnorodności wzorów towarzyszą nam na co dzień jako element dekoracyjny a praktyczne zastosowania nie kończą się wyłącznie na rozpraszaniu ciemności.

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

TOP

X