Rozpoczynamy wielkie majówkowe grillowanie. Nie zapomnij o najważniejszych rzeczach!

Rozpoczynamy wielkie majówkowe grillowanie. Nie zapomnij o najważniejszych rzeczach!

Tak długo wyczekiwany sezon grillowy nareszcie już nadszedł. My Polacy kochamy spędzać czas na świeżym powietrzu zajadając się ulubionymi potrawami przygotowanymi na grillowym ruszcie. O czym pamiętać i czego nie zapomnieć rozpoczynając sezon grillowy?

Wybierz odpowiedni rodzaj grilla

Rozpoczynasz sezon i nie masz jeszcze w swoim ogrodzie grilla? Jeśli tak, czym prędzej pośpiesz do sklepu żeby już w majówkę cieszyć się spotkaniem z rodziną i przyjaciółmi. Kupując grilla przede wszystkim musisz zastanowić się nad jego rodzajem. Dokładnie przeanalizuj jaka wielkość będzie potrzebna, aby wszystkie potrawy mogły zmieścić się na ruszcie.
Wybór odpowiedniego grilla jest bardzo szeroki- może to być grill w kształcie prostokąta,
który zazwyczaj jest nieco większy rozmiarem lub tradycyjny, klasyczny grill okrągły. Wybór odpowiedniego rodzaju przede wszystkim powinien być uzależniony od ilości domowników lub przybywających gości. Im więcej ich gościmy w swoim ogrodzie, tym większy powinien być ruszt grillowy. Oczywiście przekłada się to na komfort grillowania- im większy ruszt, tym więcej jedzenia możemy przygotować za jednym razem. Wybierając grilla warto również zwrócić uwagę na to czy jest on wyposażony w specjalną półkę, która pozwoli przechowywać na niej akcesoria grillowe, sztućce czy talerze. Może to szczegół, na który nie zwracamy zbytnio uwagi przy zakupie, ale później okazuje się być bardzo praktyczny i użyteczny.

Jak grill to nie może zabraknąć odpowiednich akcesoriów!

Rozpoczynając grillowanie nie możesz zapomnieć o odpowiednim przygotowaniu wszystkiego, dlatego akcesoria grillowe to podstawa. Czego nie może zabraknąć? Przede wszystkim najbardziej praktyczne i przydatne będą jednorazowe naczynia i sztućce. Dbając o to, by nasi klienci mogli rozpocząć wielkie, majówkowe grillowanie oczywiście w naszej ofercie skupiliśmy wszystkie przydatne rzeczy. W naszym sklepie znajdziecie przede wszystkim papierowe tacki, plastikowe talerzyki i sztućce oraz kubki. Dla nieco bardziej eleganckiego wystroju można wybrać aluminiowe patery, na których można ułożyć przygotowane potrawy. Aluminiowe patery szczególnie przydadzą się podczas nieco bardziej uroczystych przyjęć np. urodzin.
Jak grill to oczywiście nie może zabraknąć procentowego dodatku. Tradycyjna wódka może być spożywana w plastikowych kieliszkach, a napoje w plastikowych kubkach. Plastikowe naczynia, sztućce czy plastikowe kubki są bardzo praktyczne, gdyż nie trzeba martwić się
o sprzątanie lub mycie naczyń. Zużyte naczynia można wyrzucić do śmietnika i cieszyć się czystym stołem i kuchnią. Przygotowując się do sezonu grillowego oczywiście nie zapomnij,
że obowiązkowym wyposażeniem jest brykiet lub węgiel drzewny. Wybór odpowiedniego materiału zależy od Twoich preferencji. Warto również zadbać o odpowiednią rozpałkę- może ona być w płynie lub kostkach.

 • Podpałka ekologiczna szara kostka (32 sztuki)

  0 out of 5
  1.30
 • 160l Worki na odpady PACLAN Big & Strong (20 sztuk)

  0 out of 5
  15.69
 • Łyżeczka metalizowana (50 sztuk)

  0 out of 5
  10.50
 • Obrus papierowy 120cm /10m biały PAPSTAR

  0 out of 5
  8.00

Planując organizowanie grilla warto już wcześniej dokładnie wszystko zaplanować, pozwoli to na uniknięcie niepotrzebnych sytuacji, w których okaże się, że w naszym wyposażeniu nie ma wszystkich odpowiednich i potrzebnych akcesoriów.

Zdaniem podsumowania

– nie zapomnij o wyborze odpowiedniego grilla, zadbaj by na Twoim stole pojawiły się praktyczne i użyteczne jednorazowe naczynia oraz odpowiedni materiał do rozpalenia grilla. O przygotowaniu jedzenia chyba nie musimy przypominać? 

A jak najdzie Cię ochota na grilowanie zimą to też nie ma problemu. Najważniejsze są chęci i zgrana ekipa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *