Przygotuj się na marcowe, wiosenne porządki w domu

Przygotuj się na marcowe, wiosenne porządki w domu

Wiosna powoli zbliża się do nas wielkimi krokami. To wspaniały czas, kiedy wszystko budzi się do życia- rośliny rozkwitają, zwierzęta wybudzają się ze snu zimowego, a ludzie zaczynają się do siebie coraz częściej uśmiechać. Wiosna to również dobry czas na porządkowanie domu szczególnie przed zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi. Podpowiadamy, jak zorganizować swoją prace, by domowe porządki były sprawne, efektowne i przede wszystkim ekonomiczne.

Wszystko dokładnie zaplanuj

Zabierając się do porządkowania domu musisz mieć przede wszystkim ustalony plan działania. Żadna praca bez konkretnego przygotowania nie jest efektywna, dlatego i w tym przypadku musisz o to zadbać. Przede wszystkim zrób dokładne rozeznanie stanu swoich środków czyszczących, które będą potrzebne podczas porządkowania- kończące się zapasy uzupełnij. Zaopatrz się również w rękawice ochronne, które ochronią Twoje dłonie podczas szorowania i czyszczenia. W naszym rankingu rękawic pojawiają się te, które wyprodukowane zostały przez znaną i cenioną markę Vileda. Rękawice Comfort&Care dodatkowo posiadają krem rumiankowy, który dba o odpowiednie nawilżenie dłoni. Wysokiej jakości materiał, z którego zostały wykonane sprawia, że są łatwe w zakładaniu jak i ściąganiu, dlatego są tak chętnie wybierane podczas porządkowania.

Podczas planowania najlepiej wyznaczyć konkretny dzień na rozpoczęcie porządkowania
i rozplanować, które pomieszczenia w jakiej kolejności będą porządkowane. Dlaczego cały plan jest tak waży? Przede wszystkim dlatego, że pozwala szybciej przebrnąć przez cały cykl porządków- jeśli mamy jasno wyznaczone cele, przemyślane działania i odpowiedni zapas potrzebnych środków możemy być pewni, że nasza praca będzie znacznie bardziej komfortowa i efektywniejsza.

Za co zabrać się podczas porządkowania?

Wiosenne porządki tak naprawdę wymagają od nas odświeżenia całego mieszkania
i przywrócenia mu odpowiedniego wyglądu. Przede wszystkim pomyśl o oknach- to one podczas zimy, padającego deszczu czy śniegu narażone są na największe zabrudzenia. Pięknie wyczyszczone szyby i pachnące firanki są w pewien sposób zwiastunem nadchodzącej wiosny. Brudne okna to nie problem, jeśli do ich czyszczenia używasz czyściwa celulozowego. Wysoka chłonność papieru i miękka struktura, która nie powoduje pylenia sprawia, że czyszczenie okna jest proste i przyjemne. Na szybach nie znajdziecie smug ani zacieków, dlatego właśnie ten produkt jest przez nas polecany. Czyściwo oczywiście nadaje się również do wycierania
i wycierania różnorodnych powierzchni. Uniwersalne zastosowanie i odporność na rozrywanie sprawia, że czyściwo jest bardzo praktyczne właśnie podczas sprzątania.

Nie zapomnij również o wielkim wietrzeniu i porządkowaniu szaf. Wiosna to również czas, który pozwala nam wymienić swoją garderobę. Pierwszym etapem powinno być dokładne wywietrzenie szafy, wytarcie jej z kurzu i zawieszenie zapachowych saszetek. W czyszczeniu tego typu powierzchni niezawodne okazuje się być tradycyjne PRONTO, które świetnie radzi sobie z kurzem i odświeża drewniane powierzchnie. Następnie przejrzyj całą zawartość szafy- posegreguj co jest potrzebne, a co można już wyrzucić.

Nie zapomnij o trudno dostępnych miejscach

Jeśli już zabierać się do wiosennych porządków- to porządnie! Zadbaj o to, by wszystkie miejsca zostały dokładnie wyczyszczone. Szczególnie zwróć uwagę na te trudno dostępne.
To właśnie w nich często zbiera się brud i niechciany kurz. Zadbaj również o wyczyszczenie żyrandoli, karniszy i dywanów.

Przystępując do wiosennych porządków w domu przede wszystkim pamiętaj o dobrym planie działania i nie zapomnij również o generalnym przeglądzie aktualnych zapasów środków czystości. Tylko w taki sposób zapewnisz sobie komfortową i przyjemną pracę. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *