Praktyczne porady, jak dbać zimą o samochód

Praktyczne porady, jak dbać zimą o samochód

Zima to niestety czas bardzo wymagający- zarówno dla drogowców, którzy dbają o prawidłowy stan dróg, ale również dla użytkowników samochodów. Zamarzające i parujące szyby to bardzo częsty problem, z którym musimy sobie radzić każdego dnia. Wilgoć i nadmierna ilość wody przyczyniają się do niezbyt komfortowej i przede wszystkim bezpiecznej jazdy. Drodzy klienci, dziś radzimy Wam jak praktycznie dbać zimą o wasze samochody.

Szyby, które najbardziej narażone są na działanie mrozu

Działanie mrozu daje się we znaku szczególnie na szybach. Codzienne skrobanie i zmaganie się z parującymi szybami jest nie lada udręką. Szalenie istotną kwestią jest wybór prawidłowego płynu do spryskiwacza, to właśnie on odpowiada w głównej mierze za właściwy wygląd naszej szyby przedniej. Płyn do spryskiwaczy to jedno, a właściwe ich czyszczenie to drugie. Numerem jeden w tej kwestii jest płyn do szyb Clin antypara. Specjalny skład chemiczny płynu odpowiada za nie pojawianie się pary na szybach. Innowacyjna technologia pozwala przede wszystkim na skuteczne umycie szyb jednocześnie chroniąc je przed powstaniem pary. Jego głównym zastosowaniem są szyby zewnętrze w tym również szyby samochodowe. Warto również podkreślić, że płyn nie pozostawia smug, a praktyczna butelka z rozpylaczem zapewnia łatwe
i komfortowe użytkowanie.

Zadbaj o odpowiednie pochłanianie wilgoci

Zaparowane szyby w samochodzie to bardzo groźne niebezpieczeństwo, które dotyczy zarówno użytkownika samochodu jak i pozostałych uczestników ruchu. Zbyt duża ilość wilgoci przyczynia się właśnie do powstawania zaparowanych szyb. Takie zjawisko możemy przede wszystkim zauważyć w sezonie jesienno-zimowym. Jak sobie z tym radzić? Nie trzeba wydawać majątku, wystarczy zaopatrzyć się w tradycyjny i przede wszystkim niedrogi pochłaniacz wilgoci. Pamiętaj, że im mniej wilgoci w aucie, tym większy komfort jazdy i przede wszystkim mniejsze szanse na wystąpienie korozji oraz brzydkiego zapachu wewnątrz auta. Pochłaniacz wilgoci to niewielkie urządzenie, które reguluje właściwy poziom wody dzięki specjalnemu filtrowi. Jego zaletą jest niezbyt duży rozmiar, który pozwala na umieszczenie go pod fotelem kierowcy lub pasażera. W ten sposób zyskujemy zupełnie niewidoczne urządzenie, które poprawia nasz komfort jazdy.

Niezbyt przyjemny zapach? Zadbaj o właściwy odświeżacz

Zapach wewnątrz samochodu jest bardzo ważny- nie tylko dobrze świadczy o właścicielu,
ale również wpływa na sam komfort jazdy. Jak dbać o właściwy zapach? Z pomocą przychodzi klasyczny odświeżacz powietrza. To dzięki niemu możemy cieszyć się przyjemnym zapachem. Jaki wybrać? Przede wszystkim taki, który nie będzie powodować mdłości, nie będzie zbyt intensywny i mocny. Delikatny i przyjemny zapach zniweluje niezbyt świeże powietrze i sprawi, że z przyjemnością będzie wchodzić się do środka samochodu.

Zima to czas wymagający szczególnie dla kierowców. Pamiętając o tych podstawowych zasadach możesz bezpiecznie i komfortowo cieszyć się z jazdy swoim samochodem. Oczywiście nie zapominając również o podstawowych zasadach zachowania się na drodze przy niesparzających warunkach atmosferycznych. Szerokiej i bezpiecznej drogi!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *