Pojemniki do mrożenia – rodzaje, właściwości, zalety

Pojemniki do mrożenia – rodzaje, właściwości, zalety

Zamrażanie jedzenia współcześnie można by nazwać kulinarnym kunsztem. Jest to jednoznaczne z tym, że – dzięki innowacyjnym pojemnikom jednorazowego użytku – istnieje możliwość zamrażania produktów w sposób higieniczny oraz funkcjonalny. Nie będzie problemu, z jakim borykały się nasze babcie, kiedy oderwanie potrzebnego kawałka produktu wymagało nie lada zachodu i wysiłku.

Jeśli pojawia się pytanie, co najlepsze do mrożenia owoców, to można udzielić na nie jednoznacznej odpowiedzi. Najbardziej odpowiednie i funkcjonalne będą pojemniki na owoce i warzywa, przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i do lokali gastronomicznych. Do mrożenia jedzenia obecnie są przeznaczone różnego typu pojemniki, a do najpopularniejszych z nich można zaliczyć pojemniki na owoce i warzywa.

Oto kilka przykładowych pojemników do mrożenia produktów spożywczych.

Pojemniki do mrożenia SL9394

Pojemniki typu SL9394 są niezwykle różnorodne, a ich rodzaj zależy od wielu czynników, wśród których na szczególną uwagę zasługują ich właściwości. Mogą być przeznaczone zarówno do użytku domowego, jak i do lokali gastronomicznych. Zostały wyprodukowane z wysokiej jakości tworzywa OPS i dlatego idealnie zachowają naturalne cechy warzyw i owoców. Nie ulega wątpliwości, że spełniają najwyższe standardy, dzięki którym produkty spożywcze będą odpowiednio zabezpieczone.

Przechowywanie jedzenia w tego rodzaju pojemnikach sprawi, że będą one w doskonały sposób uporządkowane i posegregowane. Pojemniki na owoce i warzywa typu SL9394 posiadają wieczka, na których można napisać (lub nakleić) informację dotyczącą ich zawartości. W opakowaniu znajduje się pięćdziesiąt sztuk tych pojemników, co pozwala na zabezpieczenie stałego ich posiadania.

Pojemniki do mrożenia ANIS 8117

Bardzo często pojawia się pytanie, co najlepsze do mrożenia owoców? Odpowiedź wydaje się oczywista. Najlepsze i najbardziej odpowiednie będą pojemniki na owoce i warzywa typu ANIS 8117. Ich okrągły kształt sprzyja dokładnemu ułożeniu produktów spożywczych, a jednocześnie gwarantuje estetyczny sposób przechowywania. Pojemniki ANIS 8117 zostały wyprodukowane z tworzywa PP, dzięki któremu można zachować naturalne właściwości produktów. Po rozmrożeniu w dalszym ciągu będą one smaczne i aromatyczne. Spośród wielu rodzajów pokrywek do pojemników ANIS 8117 najlepiej pasują wieczka W2/017.

Pojemniki do mrożenia FRESH&GO

Eleganckie i estetycznie wyglądające pojemniki na owoce i warzywa FRESH&GO są niezwykle trwałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne. Doskonale nadają się do mrożenia nie tylko owoców i warzyw, ale także wszystkich pozostałych produktów spożywczych. Z uwagi na dwulitrową pojemność bardzo dobrze sprawdzą się nie tylko w domowej kuchni, ale także w lokalach gastronomicznych. Wyprodukowane z wysokogatunkowego tworzywa pojemniki FRESH&GO przez długi czas zachowają naturalne cechy produktów, a co więcej, sprawią, że będą one w higieniczny sposób przechowywane.

Pojemniki do mrożenia KP-805

Pojemniki KP-805 zostały wyposażone w unikalne właściwości, ponieważ wysokogatunkowy plastik zabezpiecza owoce i warzywa przed zdeformowaniem. Są pakowane po sto sztuk, co powoduje, że zawsze mogą być na stanie zarówno w domu, jak i w lokalu gastronomicznym. Przechowywanie w nich zamrożonych produktów staje się tym łatwiejsze, że doskonale można je ułożyć i opisać. Posiadają wieczka, które chronią przeznaczone do zamrożenia produkty przed wysuszeniem i utratą naturalnych właściwości smakowych i zapachowych. Trudno byłoby wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie bez posiadania zapasu pojemników KP-805.

Pojemniki do mrożenia SL2011

Pojemniki SL2011 mają niezwykle oryginalny, fantazyjny kształt, co sprawia, że przechowywanie w nich produktów spożywczych jest znacznie ułatwione. Zostały wyprodukowane z tworzywa PS, które zapewnia im doskonałą trwałość oraz sztywność. Ma to bardzo istotne znaczenie w przypadku produktów przeznaczonych do mrożenia, ponieważ zabezpiecza je przed zdeformowaniem. Pojemniki typu SL2011 to jeden z najlepszych sposobów na zamrożenie tych produktów. W pojemnikach SL2011 można poza tym – niejako na domowy użytek – przechowywać i zamrażać różnego rodzaju ciasta.

Pojemniki do mrożenia charakteryzują się tym, że zostały wyprodukowane z wysokogatunkowych materiałów, które z jednej strony doskonale zabezpieczą produkty przed wysychaniem, z drugiej natomiast nie przenikają ani do owoców, ani do warzyw. Niebagatelne znaczenie w ich przypadku ma także fakt, że nie powodują żadnych zmian dotyczących smaku i zapachu produktów, a co więcej, doskonale zachowują ich organoleptyczne właściwości.

Co najlepsze do mrożenia owoców?

Z przytoczonych opisów niezbicie wynika, że najodpowiedniejsze będą pojemniki jednorazowego użytku, odporne na uszkodzenia mechaniczne i ułatwiające utrzymanie wartości odżywczych produktów oraz ich walorów zapachowo – smakowych. Jest to w stu procentach możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technologicznych. Przezroczyste pojemniki posiadają hermetyczne zamknięcia.

 • Sinlux płyn do mycia lodówek 600ml

  0 out of 5
  7,50
 • Woreczki do lodu ICE DRINK (240) kostek Paclan

  0 out of 5
  1,45
 • Woreczki na mrożonki 1l (40 sztuk) Paclan

  0 out of 5
  3,60
 • Torba termiczna HOT & COLD

  0 out of 5
  4,60

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *