Ostatnie porządki przed świętami- sprzątamy łazienkę

Ostatnie porządki przed świętami- sprzątamy łazienkę

Choć do Świąt Wielkanocnych zostało jeszcze ponad dwa tygodnie, warto pomyśleć o tym,
by powoli zbliżać się do końca w tych przedświątecznych porządkach. To z pewnością ułatwi późniejsze przygotowywanie potraw, strojenie stołu oraz przyjmowanie przybyłych gości.

O czym jeszcze warto pamiętać?

Dwa tygodnie przed świętami warto poświęcić czas na łazienkę. Jej mycie oraz szorowanie choć jest pracochłonne nie może być wykonane zbyt wcześnie. Dlaczego? Ponieważ efekt lśniących płytek czy idealnie wypolerowanego brodzika nie utrzyma się zbyt długo.
To oczywiste- łazienka jest codzienne użytkowana, kąpie się w niej kilka osób więc i jej czystość codzienne maleje. Jednak na dwa tygodnie przed świętami śmiało można zabrać się za jej porządkowanie. Przede wszystkim warto zacząć od szorowania kafelek oraz fug– jest ich najwięcej, dlatego i praca włożona w ich wyczyszczenie będzie nieco większa. Przystępując
do takich porządków trzeba przede wszystkim zaopatrzyć się w odpowiednie środki.
Pierwszą i najbardziej istotną kwestią jest odpowiednia gąbką, która ułatwi nam szorowanie. Naszą propozycją jest zmywak łazienkowy Jan Niezbędny. Specjalna powierzchnia szorująca idealnie radzi sobie z nawet najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, dlatego świetnie sprawdza się podczas mycia kafelek. Dodatkowo nie można zapomnieć również o specjalnych środkach chemicznych- skutecznym i niezwykle efektywnym środkiem jest mleczko w sprayu Ludwik. Specjalna formuła oraz konsystencja zapewnia szybkie usuwanie brudu, a czyszczona powierzchnia otulona jest świeżym zapachem.

Kafelki, glazura oraz fugi wymagają największej pracy, ale w tym czasie warto również zainteresować się trudno dostępnymi miejscami. Przede wszystkim największą uwagę skupić należy na brodziku oraz baterii umywalkowej. To właśnie te miejsca najczęściej zachodzą brudem, kamieniem oraz delikatną rdzą. Do szorowania takich miejsc świetnie sprawdzi się niewielka szczoteczka, nawet może być ta do zębów, która poradzi sobie z trudno dostępnymi miejscami i wyszoruje każdy brud. Dla lepszego efektu można zostawić mleczko na brudnych powierzchniach na nieco dłużej, wówczas przez dłuższy czas będzie ono działać dając później oczywiście lepszy efekt.

A na koniec…

Tak przygotowana łazienka czeka jedynie na ostateczne porządki. Warto je wykonać już tuż przed samymi świętami. Najlepiej dzień lub dwa dni przed. Wówczas należy dokładnie wymyć wszelkie elementy sanitarne znajdujące się w łazience. Do mycia szyb w brodziku oraz lustra łazienkowego polecamy tradycyjny płyn do mycia szyb Clin anty para, dzięki któremu para na lustrach po kąpieli się nie pojawia a przy okazji świetnie radzi sobie nawet z osadem powstałym z mydła. Nie zapomnij również o toalecie, oczywiście najpierw należy wyczyścić ją specjalnym żelem aktywnym, który radzi sobie z kamieniem i rdzą. Następnie można umieścić w niej odświeżające kostki, które przez długi czas utrzymają świeżość. Wykańczając łazienkę można również użyć praktycznych i ekonomicznych ściereczek Jan Niezbędny, które nasączone są specjalnym preparatem czyszczącym. Ich użycie jest niezwykle wygodne i komfortowe, a sam efekt końcowy jest zniewalający.

Tak wysprzątana łazienka może czekać już na przybywających świątecznych gości. Używając sprawdzonych środków chemicznych oraz profesjonalnych zmywaków łazienkowych możesz mieć pewność, że Twoja łazienka będzie lśnić! Na koniec możesz użyć ulubionego odświeżacza Kolorado i cieszyć się orzeźwiającym, przyjemnym zapachem. I gotowe!

 • Kostka WC KOLORADO ROLL’ AROMA CRISTAL LEMON (2 sztuki)

  0 out of 5
  5.30
 • Tytan WC 700ml żółty

  0 out of 5
  6.40
 • Szczotka do wc Konex

  0 out of 5
  2.30
 • Czyścik do naczyń PERFECTO (5 sztuk) duży

  0 out of 5
  1.40

Comment (1)

 • Jamesmaf Reply

  Doskonale trafiony wpis.
  Swietna informacja.
  Przenikliwy i dobrze zrobiony artykuł.

  18 stycznia 2018 at 02:13

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *