Najlepsze aplikacje do zarządzania domowymi obowiązkami
0
Top 3 aplikacje do zarządzania obowiązkami domowymi - najlepsze apliakcje do obowiazkow android

Domowe obowiązki z podziałem na członków rodziny mogą w formie tabelki wisieć na lodówce, znacznie jednak lepiej jeśli towarzyszą nam w telefonie, w formie klarownej aplikacji.

Podział domowych obowiązków to jeden z kluczowych elementów ułatwiających kontrolę nad porządkiem w domu. Taki podział może odbywać się na bieżąco, ale znacznie lepiej jeśli jest z góry narzucony, zaś nad jego płynnością czuwa jakaś zewnętrzna, bezwzględna siła. Taką siłą są aplikacje, które z poziomu telefonu posiadanego przez każdego członka rodziny, przypominają, porządkują, a nawet nakładają kary i przyznają nagrody dla członków rodziny za dobre wywiązanie się ze swoich powinności.

Co prawda aplikacji ściśle dedykowanych zarządzaniu porządkami w domu jest niewiele, możemy do usprawnienia wykonywanych przez nas obowiązków wykorzystywać również aplikacje stworzone do pracy w zespołach pracowników.

Oto aplikacje, które wybraliśmy jako najciekawsze formy kontroli nad domowymi obowiązkami.

1. WELL DONE

Aplikacja stworzona przez ojca, który poza dumą z własnych pociech ma również realne kłopoty z podziałem obowiązków domowych. Jego remedium to właśnie WELL DONE, aplikacja oparta o mechanizm grywalizacji, która nie tylko porządkuje obowiązki przypisując do nich poszczególnych członków rodziny, ale i motywuje członków rodziny do współpracy i samokontroli.

W aplikacji można na bieżąco śledzić statystyki, dodawać hasła motywacyjne, można też porozumiewać się wyłącznie na poziomie aplikacji pomiędzy członkami rodziny aktualizując etapy wykonania poszczególnych zadań.

POBIERZ

well_done - aplikacja do zarządzania zadaniami - obowiazkami domowymi - pobierz

2. ASANA

Zarządzanie zadaniami i projektami w wersji podobnej do tej, z jaką mamy do czynienia w teamach korporacyjnych, ale na domowym gruncie może dać apka Asana. To właśnie z tej aplikacji korzystają członkowie zespołów współtworzących NASA, Intel, Samsung czy Pinterest. Ale mimo iż aplikacja została stworzona do podziału obowiązków zawodowych w teamach pracowniczych, idealnie nadaje się również do panowania nad obowiązkami domowymi.

W darmowej wersji spokojnie sporządzimy kilka list projektów np. kuchnia, łazienka, salon i przypiszemy konkretne zadania, poszczególnym członkom zespołu. Nie ma tu co prawda elementu grywalizacji, jednak system przypomnień i bardzo szerokie możliwości przypominania o zadaniach, spełnią swoją rolę w przypadku podziału obowiązków domowych.

POBIERZ

Asana - aplAsana - aplikacja do zarządzania zadaniami - obowiazkami domowymi - pobierziakcja do zarządzania zadaniami - obowiazkami domowymi - pobierz

3. TODOLIST

Kolejna aplikacja, która idealnie sprawdza się do zarządzania obowiązkami domowymi, chociaż powstała z myślą o pracy w zespole pracowników to TODOLIST. Mimo iż w wersji podstawowej posiada ograniczoną listę projektów jej funkcję z powodzeniem wykorzystać można nie tylko do podziału obowiązków domowych, ale również zarządzaniu budżetem czy kontrolowaniu stanów środków chemicznych czy kosmetyków w domu.

Intuicyjny interfejs i bardzo funkcjonalny rozkład sprawiają, że aplikacja jest idealna także dla najmłodszych oraz najstarszych członków rodziny. Dzięki koncepcji zadań współdzielonych można szybko delegować zadania oraz sprawdzać etapy ich wykonania.

POBIERZ

TODOLIST - aplikacja do zarządzania zadaniami - obowiazkami domowymi - pobierz

Dla zainteresowanych apkami, które mogą przyczynić się do poprawy satysfakcji z domowego porządku, polecamy TOP 4 aplikacje ułatwiające sprzątanie domu.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

0

TOP

X