Magiczna mikrofibra – ściereczki, które powinny być w każdym domu
0
mikrofibra_sciereczki z mikrofibry_kup_tanio_sklep_ejedrek eu

Zastanawialiście się kiedyś dlaczego „ściereczka z mikrofibry” budzi w was pozytywne skojarzenia? Dlaczego właśnie mikrofibra ma być tym najlepszym materiałem na szmatki, mopy czy ścierki?

Hasło „mikrofibra” – mimo iż znajome dla większości z nas jest co najmniej enigmatyczne. Gdzieś podświadomie domyślamy się, że to świetny materiał, jednak niewiele z nas potrafi wyjaśnić dlaczego? Skład i działanie mikrofibry jest często niewiadomą nie tylko dla osób, które stronią od sprzątania, ale także dla tych, którzy z tym rodzajem tkaniny mają na co dzień do czynienia.

Mikrofibra czyli co?

Mikrowłókno, które powszechnie zwiemy mikrofibrą to taka wspaniała tkanina, której nie sposób zarzucić wad wszystkich innych sztucznych tkanin, bo ma o wiele więcej zalet niż większość naturalnych materiałów stosowanych do czyszczenia. Ale od początku. Specami od produkcji mikrofibry są Azjaci, a konkretniej mieszkańcy Półwyspu Koreańskiego i Chin. Wiąże się to głównie z możliwościami wykorzystania do jej produkcji innowacyjnych technologii. To ona bowiem odpowiada za wyjątkową delikatność, bardzo trwałego materiału, jakim jest mikrowłókno. I to właśnie ta cecha sprawia, że mikrofibra idealnie nadaje się do polerowania i czyszczenia skłonnych do porysowania powierzchni. Wyróżniającą cechą mikrofibry jest również unikalna średnica jej nici, która stanowi około 1/5 ludzkiego włosa. I mimo iż mikrowłókno jest niezwykle cienkie, pozostaje bardzo trwałe.

mikrofibra_sciereczki z mikrofibry_mop z mikrofibry_kup_tanio_sklep_ejedrek eu

Ściereczki z mikrofibry – do czego się ich używa i dlaczego?

Mikrofibra to ulubiony materiał producentów ściereczek do karoserii – zwłaszcza zaś tej wyjątkowo wymagającej. Z uwagi na jej skład (poliester + poliamid + składniki pochodzenia naturalnego), jej immanentną cechą jest delikatność, a to z kolei wyróżnik wśród tkanin stosowanych do polerowania lakieru czy szkła. Dlatego też ścierki z mikrofibry do mycia okien są pierwszym wyborem wszystkich tych, którym zależy na precyzyjnym i szybkim czyszczeniu okien właśnie. Ponadto mikrofibra jest odporna na ściernie i przyjemna w dotyku, dlatego tak chętnie wykorzystuje się ją nie tylko do produkcji ścierek, ale również pościeli oraz innych tekstyliów, które mają kontakt z ludzką skórą. Mikrofibra świetnie wchłania wodę, stąd produkowanie z niej ściereczek w rozmiarach XXL pozwala na szybkie wytarcie nawet pokaźnej plany. Przykładem takiej chłonnej, dużej ściereczki jest ta w rozmiarze 50×60 cm produkowana przez markę Gosia. Mikrofibra dlatego sprawdza się doskonale jako materiał na ścierki i chusteczki do polerowania, gdyż posiada unikalne właściwości, jeśli chodzi o ścieralność. Jeśli jest właściwie konserwowana tj. prana i suszona posłuży nam z powodzeniem do nawet kilku tygodni. A fakt, że jest tkaniną sztuczną skutecznie odstrasza od niej bakterie.

Ścierka mikrofibra XXL 50/60 GOSIA

Mop z mikrofibry – dlaczego lepszy od zwykłego?

Poza tym, że z mikrofibry produkuje się ściereczki czy poszycie pościeli, często wykorzystuje się też ją do produkcji szmatek do mopów. Zaletą takich mopów jest przede wszystkim świetna absorbcja wody, mikrofibra może wchłonąć do siedmiu razy więcej płynu niż sama waży. To oznacza, że mopem z mikrofibry możemy usunąć znacznie więcej wody z podłogi niż przy użyciu klasycznych mopów z włókien naturalnych. Aby jeszcze zwiększyć użyteczność mikrofibry stosowanej w mopach, część producentów łączy jej właściwości z powłoką do szorowania – jak mop z gąbką od Gosi.
Mikrofibra pozostaje bezkonkurencyjna, jeśli idzie o skuteczne, ale delikatne czyszczenie. Zapewne większość z osób, które używają jej na co dzień, nie wyobrażają sobie bez niej czystego domu… czy auta.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

0

TOP

X