Jak skutecznie dbać o czystość podłóg w okresie zimowym?

Jak skutecznie dbać o czystość podłóg w okresie zimowym?

Czystość podłóg w okresie zimowym.

Zima to pora roku bardzo lubiana przez dzieci, ale znacznie mniej lubiana przez ich rodziców, którzy w tym okresie muszą borykać się z problemem czystości podłóg – wciąż brudzonych przez śnieg, lód, błoto pośniegowe oraz wodę, którą dzieci przynoszą z zimowych zabaw. Sami też nie jesteśmy bez winy – trudno jednak oczekiwać, że za każdym razem będziemy perfekcyjnie czyścić buty przed wejściem do domu. Skoro więc niewiele możemy zrobić, aby w pełni zapobiegać zabrudzeniu podłogi – to chociaż upewnijmy się, że dysponujemy właściwymi środkami, aby z tym brudem walczyć. Zabezpiecz podłogę za pomocą poniższych produktów, które powinny nas zainteresować jeśli naszym celem jest skuteczne czyszczenie i konserwacja podłogi.

Antystatyczny środek do mycia podłóg VOIGT VC-247 HD Floor 1l

W sytuacji, w której zależy nam nie tylko na umyciu powierzchni, ale też na zabezpieczeniu jej przed ponownym osadzaniem się brudu, nowoczesny środek do mycia podłóg HD FLOOR VC 247 wyprodukowany przez firmę VOIGT może się świetnie sprawdzić. Powodem jest zastosowanie warstwy Teflon® surface protector, która osadza się na czyszczonych powierzchniach i dzięki której kolejne mycia będą znacznie łatwiejsze a ilość brudu zalegającego na podłodze pomiędzy kolejnymi myciami – mniejsza. Niezależnie jednak od patrzenia w przyszłość – również pierwsze umycie podłogi z wykorzystaniem tego środka będzie bardzo efektywne – dzięki wyjątkowo efektywnemu zwilżaniu mytych powierzchni oraz zapobieganiu powstawania smug oraz zacieków. Umyta preparatem podłoga efektownie błyszczy dzięki polimerom wchodzącym w skład HD FLOOR VC 247, nie musimy się też obawiać odkładania się resztek preparatu na umytych powierzchniach.
Warto też podkreślić, że jest to produkt bardzo ekonomiczny, gdyż jedno, litrowe opakowanie koncentratu możemy rozpuścić w aż 100-200 litrach wody.

Płyn do mycia i konserwacji paneli podłogowych AGATA 500 ml

Jeżeli nasza podłoga zbudowana została z różnego rodzaju powierzchni drewnianych lub z paneli to doskonale wiemy, jak trudne jest zachowanie na niej czystości. Jest to szczególnie widoczne, jeśli próbujemy wyczyścić powierzchnie nielakierowane – nie muszą to zresztą być podłogi. Czasem bowiem szukamy środka, którym będziemy mogli wyczyścić boazerię, listwy i inne tego typu powierzchnie. Pomóc nam w tym może płyn do mycia i konserwacji paneli podłogowych AGATA. Główną jego zaletą jest to, że nie tylko efektywnie usuwa zabrudzenia z czyszczonych powierzchni, ale też zabezpiecza je na przyszłość. Realizowane jest to dzięki zastosowaniu specjalnej warstwy ochronnej bazującej na wosku, która pozostawiona na czyszczonej powierzchni zapewnia nie tylko skuteczną, delikatną ochronę, ale też nadaje atrakcyjny, aksamitny połysk. Warto podkreślić, iż preparat ten nie tylko skutecznie myje i konserwuje, ale też bardzo przyjemnie pachnie, pozostawiając na powierzchniach delikatny zapach jaśminu.

Pasta do podłóg ARA LUKSUSOWA 440 ml

Często samo mycie podłogi nie wystarczy, aby przywrócić jej blask i absolutną czystość. Gdy nasza podłoga jest już w bardzo złym stanie, to konieczne może być skorzystanie ze specjalnej pasty. Jeśli szukamy rozwiązania niezbyt drugiego a przy tym bardzo skutecznego – to warto wypróbować pastę do podłóg ARA LUKSUSOWA. Dzięki swojej płynnej strukturze opartej na mieszaninie woskowo-rozpuszczalnikowej możemy liczyć na bardzo zaawansowane właściwości konserwujące. Pasta ta nadaje bowiem wodoodporność, a także zwiększa wytrzymałość podłóg na najczęściej występujące zabrudzenia. Minimalizuje ona też ryzyko rozpychania się podłogi, które w dłuższej perspektywie może powodować jej niszczenie. Jest to jednocześnie produkt, który dostępny jest na rynku od wielu lat i cieszy się przez cały ten okres bardzo dużą renomą. Warto więc wypróbować go samemu i uchronić naszą podłogę przed łatwym jej brudzeniem.

Preparat ochronny do posadzek Clinex Dispersion SOFT 1L

Pięknie błyszcząca podłoga jest niejako synonimem jej czystości. Uzyskanie takiego efektu nie zawsze jest jednak łatwe – szczególnie na niektórych typach powierzchni. Rozwiązaniem może tu być właśnie preparat ochronny do posadzek Clinex Dispersion SOFT. Nadaje on bowiem połysk nie tylko powierzchniom twardym, ale też tym miękkim, bez problemu więc zadziała na takich powierzchniach jak płytki, lastriko, winyl, beton, PCV i inne tego typu materiały. Osoby, którym połysk kojarzy się ze śliskością materiału, może uspokoić fakt, że omawiany preparat posiada również właściwości antypoślizgowe. Pamiętajmy jednak ,aby dobrze oczyścić powierzchnię, zanim zastosujemy na niej preparat ochronny – w przeciwnym wypadku możemy spodziewać się gorszych wyników.

 • Ścierka z mikrofazy 30*30 MEDICLEAN (4 sztuki) mix kolor IM-AKC-0308

  0 out of 5
  9.20
 • Szczotka do szorowania tara dentato

  0 out of 5
  8.00
 • Mop płaski Ultramax VILEDA

  0 out of 5
  65.69
 • VILEDA Wiadro do mopa płaskiego Ultramax szare

  0 out of 5
  36.00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *