Jak przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych?

Jak przygotować się do nadchodzących Świąt Wielkanocnych?

Czas nieubłaganie mknie do przodu, nim się obejrzymy będziemy zasiadać do Wielkanocnego śniadania. Nim to jednak nastąpi trzeba przygotować siebie i swój dom do nadejścia tych ważnych Świąt. Odpowiednie przygotowanie, ale przede wszystkim rozplanowanie całego działania pozwoli Tobie i Twoim domownikom przygotować się do Świąt bez zbędnego stresu, nerwów i zmęczenia. Podpowiadamy, jak wszystko dokładnie rozplanować i od czego zacząć

Oczywiście każde działanie nie obejdzie się bez odpowiedniego planu, który pozwoli dokładnie wszystko i spokojnie wykonać. Najpierw należy zacząć od sprzątania- to nie wątpliwie najważniejszy etap, który przygotowuje nas i nasz dom do nadchodzących Świąt Wielkanocnych. Od czego zacząć? Według naszego doświadczenia, radzimy żeby sprzątanie rozpocząć od mycia okien. Okna są jedną z najważniejszych wizytówek naszego domu. Czyste okna i świeże firanki pozwalają pięknie reprezentować nasz dom. Mycie okien można wykonać 3-4 tygodnie przed świętami. Oczywiście nie możesz zapomnieć o odpowiednim i dobrym płynie do mycia szyb. Naszym numerem jeden jest niezmiennie płyn do mycia szyb Clin, który przede wszystkim nie powoduje smug ani zacieków. Podczas mycia szyb niezwykle pomocna jest ściągaczka, która dokładnie usuwa i zbiera nadmiar zgromadzonej wody lub płynu na szybie. Końcowy efekt czystych i przejrzystych szyb uzyskasz używając czyściwa celulozowego, które świetnie poleruje szyby nie pozostawiając na nich pozostałości papieru czy popularnego meszku.

Drugim etapem sprzątania może być czyszczenie i mycie kuchni. Najprościej zacząć
od wszystkich szafek, dokładnie je wymyć, przejrzeć i wyrzucić przeterminowane produkty,
a resztę starannie ułożyć. W naszej ofercie znajduje się oczywiście wiele produktów, które będą pomocne podczas czyszczenia kuchennych szafek, blatów, zlewu, mikrofalówki, piekarnika czy lodówki. Specjalne płyny bardzo dobrze usuwają powstały brud, zacieki
z tłuszczu czy inny osad uwalniający się podczas pieczenia czy smażenia. Nie zapomnij również o zaopatrzeniu się w odpowiednie gąbki, ścierki, a także rękawice, które ochronią Twoje dłonie przed działaniem detergentów. Świetnym rozwiązaniem jest również magiczna ściereczka Jan Niezbędny 6 w 1, która bardzo dobrze radzi sobie z usuwaniem tłustych plam. Specjalne włókna bambusowe pozwalają na czyszczenie powierzchni bez konieczności używania detergentów.

Następnym etapem podczas świątecznego sprzątania może być dokładny przegląd szafek,
ich wywietrzenie, a także umycie. Świąteczny czas jest o tyle dobry, że pozwala nam przejrzeć niepotrzebne rzeczy, wyrzucić je i opróżnić szafki. To również dobry moment na zmianę garderoby- wszystkie jesienne i zimowe rzeczy mogą zostać wymienione na wiosenne i letnie ubrania. Czyszcząc szafki przede wszystkim postaw na dokładne wytarcie ich z kurzu. Do tego oczywiście nada się specjalny środek- my ze swojej strony polecamy przede wszystkim sprawdzone PRONTO, które idealnie usuwa kurz i pozostawia po sobie przyjemny zapach. Wszystkie zakamarki lub trudno dostępne miejsca możesz posprzątać przy użyciu kuli do kurzu z kijem teleskopowym, który przede wszystkim idealnie sprawdza się przy obmiataniu wysokich szaf czy sufitu.

Co zostawić na koniec? Kilka dni przed Świętami dokładnie umyj łazienkę, podłogi i blaty szafek. Jeśli postąpisz zgodnie z naszymi wytycznymi- gwarantujemy, że Twoje przygotowanie i sprzątanie będzie efektywne i przede wszystkim niezbyt wyczerpujące. Resztę energii i zapału do pracy możesz wówczas wykorzystać przygotowując świąteczne potrawy. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *