Jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki

Jak odpowiednio przygotować się do przeprowadzki

Chyba każdy się zgodzi, że przeprowadzka to nie lada wyzwanie. Warto jest się do niej odpowiednio przygotować. Przede wszystkim należy ułożyć sobie harmonogram przeprowadzki.

Co taki harmonogram powinien zawierać?

Należy ustalić, kiedy jakich czynności się podejmujemy. Wcześniej należy załatwić wszelkie sprawy formalne, przygotować się na rozwiązanie różnych umów, dokonanie rezerwacji w firmie do przeprowadzek czy także odpowiedni plan, kiedy co można spakować. Ważne jest także podjęcie urlopu na czas przeprowadzki.

Pozbądź się niepotrzebnych rzeczy

Nie warto trzymać rzeczy zbędnych, ponieważ one zajmują tylko miejsce. Zbędne przedmioty wyrzuć lub wyprzedaj na aukcji. Na pewno znajdzie się coś nieużywanego, co jest tylko zbieraczem kurzu. Zrób tego kilka zdjęć i na parę tygodni przed wyprowadzką zamieść ogłoszenie w Internecie o sprzedaży.

Rozplanuj sobie posiłki

Może dziwnie to brzmi, ale bardzo się przydaje. Po co wozić ze sobą resztę zapasów jedzenia, jeśli wcześniej można je wykorzystać? Zaplanuj posiłki tak, aby w jak największym stopniu wykorzystać posiadane artykuły spożywcze. Jest to kartony do pakowanianawet kilkanaście kilogramów mniej.

Zaopatrz się w rzeczy potrzebne do pakowania

Na pewno będą Ci potrzebne między innymi:
• Kartony różnych rozmiarów,
• Folia bąbelkowa,
Folia strech,
• Taśma do pakowania,
• Etykiety,
• Worki foliowe.

W kartony najlepiej jest zaopatrzyć się ze sklepu, można wykorzystać do tego zakupy online. Niektórzy polecają proszenie o kartony w sklepie, lecz może to być nieco ryzykowne. Takie używane już kartony, mogą być uszkodzone, a przy przenoszeniu ciężkich, ale łatwo tłukących się przedmiotów, może to być ogromne ryzyko. Takie kartony można zakupić przez Internet już za kilka złotych. Przydadzą się te zarówno większe, jak i mniejsze. Liczbę kartonów należy dobrać indywidualnie, ale zawsze warto dodać kilka zapasowych sztuk, aby następnie nie musieć szybko czegoś wymyślać, gdy ich zabraknie.
Dobrze byłoby, aby karton był wyposażony w specjalne otwory, które umożliwią swobodne przenoszenie ich. Dzięki nim wszystko pójdzie sprawniej, a przy przenoszeniu nie będzie aż tak bardzo odczuwało się ciężaru przedmiotów.

W kartony można zapakować praktycznie wszystko. Ważne jest jednak, aby pamiętać o tym, jak ciężkie niektóre przedmioty mogą być. Do książek i dokumentów warto jest wykorzystać te mniejsze kartony, ponieważ książki są bardzo ciężkie i już kilkadziesiąt w jednym kartonie może sprawiać problemy.

Należy pamiętać o zasadzie, że ciężkie rzeczy pakujemy na spód, a lekkie na wierzch. Unikniemy dzięki temu zgnieceniu i uszkodzeniu tych lekkich przedmiotów. Należy także zabezpieczyć każdą wolną przestrzeń w kartonie, pozwoli to na zapobiegnięcie, swobodnego przemieszczania się przedmiotów.

Obowiązkowo należy także przygotować jeden lub więcej kartonów na podstawowe przedmioty, które przydadzą się zaraz po przeprowadzce. Są to takie podstawowe rzeczy, bez których na co dzień się nie obędziemy.

Oprócz kartonów bardzo przydatne są worki foliowe. Można w nich umieścić rzeczy typu kołdry i tak dalej. Następnie przy pomocy odkurzacza należy odessać powietrze i nagle otrzymujemy o wiele mniejszy pakunek.

Jeśli już są kartony, to należy pomyśleć o zawartości

folia do pakowaniaBardzo ważne jest, aby przedmioty znajdujące się w kartonach były odpowiednio zabezpieczone. Na pewno w domu znajduje się wiele przedmiotów, które łatwo mogą ulec uszkodzeniu. Najlepsza do zabezpieczenia jest folia bąbelkowa. Dzięki niej unikniemy niepotrzebnych szkód. W folie zawijamy wszelkie delikatne przedmioty, a następnie ostrożnie rozmieszczamy w kartonie. W tym momencie przydaje się także folia stretch. Większe ilości przedmiotów, takie jak talerze, można po pierwsze przełożyć folią bąbelkową, a następnie po kilka lub więcej sztuk, jako całość owinąć strechem. Dzięki temu talerze nie będą przemieszczały się po kartonie, a ich rozpakowanie będzie bardzo łatwe, ponieważ wszystkie będą jednoczęściowo złożone. Strech może przydać się także przy zabezpieczaniu kartonów.

Teraz kartony należy odpowiednio zabezpieczyć

Przedmioty już są zabezpieczone i wszystko jest ułożone w kartonach, więc co teraz? Czas na odpowiednie zabezpieczenie kartonów. Po pierwsze warto jest dokładnie je skleić. Taśma do pakowania mogłaby być w różnych kolorach, dzięki temu, każdemu pomieszczeniu możemy przypisać inny kolor taśmy i odnalezienie się w tym wszystkim będzie łatwiejsze. Przy sklejaniu należy bardzo uważać i robić to naprawdę uważnie. Chyba nikt nie chce zgubić nagle porcelanowej zastawy, w czasie wchodzenia po schodach.

Ostatnim punktem, będzie dokładnie podpisanie kartonów. Nawet jeśli taśma pomoże to należy użyć jeszcze dwóch rodzajów etykiet informujących. Pierwsze, będą miały za zadanie ostrzegać przed delikatnymi przedmiotami. Firma zajmująca się przeprowadzką, na pewno będzie wdzięczna za takie ostrzeżenia. Kolejne etykiety będą miały za zadane poinformować, gdzie powinny dane przedmioty się znaleźć. Na etykiecie należy umieścić pomieszczenie, a także napisać co to są za rzeczy. Wtedy, zamiast błądzić między pomieszczeniami, wszystko będzie można od razu skierować w jedno miejsce.

 • Etykieta cenowa duża pomarańczowa

  0 out of 5
  3.51
 • Tektura falista 100cm/15m

  0 out of 5
  14.00
 • Miotła plastikowa ZUZA

  0 out of 5
  5.10
 • Rękawice robocze BESTING “L” 1 para

  0 out of 5
  2.30

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *