Jak myć podłogę, czyli przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Jak myć podłogę, czyli przygotowania do Świąt Wielkanocnych

Mycie podłogi tylko z pozoru wydaje się być prostym zadaniem. Święta Wielkanocnego to czas, kiedy większą uwagę skupiamy na porządkach. W dzisiejszym artykule wskażemy jak efektywnie umyć podłogę i jakich środków czystości użyć.

Od czego zacząć?

Pierwszą i najważniejszą kwestią jest odpowiednie przygotowanie pomieszczenia, w którym będziemy myć podłogę. Aby móc dobrze umyć całą powierzchnię najlepiej wynieść wszystkie zawadzające meble do innego pomieszczenia. Przy okazji można wytrzepać dywany- jeśli takie znajdują się na podłodze. To również sprawi, że całe pomieszczenie odzyska świeżość.
Niestety dywany podczas zimy bardzo mocno się brudzą, a to wszystko przez błoto, piach
i śnieg.

Po wyniesieniu wszelkich mebli całą powierzchnię podłogi należy dobrze odkurzyć i zamieść usuwając zbędne zabrudzenie i kurz. Do tego zadania świetnie sprawdzi się tradycyjna szczotka do zamiatania. Jeśli zabrudzona powierzchnia zostanie dokładnie pozamiatana- możesz przystąpić do mycia podłogi.

Jaki płyn do mycia podłóg wybrać?

Wybór odpowiedniego płynu do mycia podłóg uzależniony jest oczywiście od rodzaju podłogi. Zatem najpierw musimy dobrać płyn do podłogi wykonanej z drewna, paneli czy płytek.
Ilu producentów, tyle rodzajów płynów. W naszej ofercie znajdują się zarówno płyny uniwersalne jak i specjalnie przeznaczone do paneli i drewna. Płyn uniwersalny do mycia podłóg SIDOLUX bez problemu nadaje się do każdego rodzaju powierzchni, stąd też pojawia się jego uniwersalna nazwa. Oprócz tego istnieje kilka wersji zapachowych płynu np. zapach bukietu kwiatów, cytrynowy czy kwiat japońskiej wiśni. Płyn bez problemu radzi sobie
z zabrudzeniami, a ponadto zostawia po umyciu piękny zapach i nienaganny wyląd podłogi.

Producent nie zapomniał również o wyprodukowaniu płynu specjalnie przeznaczonego
do paneli i drewna. I tak, płyn SIDOLUX Expert ochrona i nabłyszczanie świetnie nadaje się do czyszczenia paneli. To dwufazowy płyn, który przede wszystkim myje podłogę, chroni
i ją nabłyszcza. Umyte panele błyszczą i prezentują się świetnie. Kolejną propozycją jest płyn do mycia podłóg z drewna i paneli SIDOLUX z dodatkiem olejku arganowego. Ten rodzaj płynu to nie tylko ochrona i mycie, to również niezwykły, kremowy zapach unoszący się tuż po umyciu.

Nie zapomnij o odpowiednim mopie

Na rynku znajdziemy wiele rodzajów mopów o różnych kształtach, rozmiarach, funkcjach
czy wykonane z różnych materiałów. Wybór oczywiście nie jest prosty. Czym się zatem kierować? Przede wszystkim wielkością podłogi jak i dostępnością miejsc. Mop płaski lepiej sprawdzi się na dużych powierzchniach, ale nie do końca dobrze poradzi sobie
w trudnodostępnych miejscach. Tradycyjny mop sznurkowy może z takim zadaniem poradzić sobie nieco lepiej, jednak ciężko go wyczyścić. A co z mopem obrotowym? To bardzo praktyczne rozwiązanie- mop ten jest niezwykle prosty w użyciu, dobrze czyści duże powierzchnie, a obrotowe wyciskanie wody pozwala dobrze wykręcić mopa usuwając nadmierną ilość wody. W naszej ofercie znajdziecie Państwo propozycje najbardziej znanej marki VILEDA- to połączenie przede wszystkim użyteczności, funkcjonalności, ale również wysokiej jakości wykonania. Płaski mop VILEDA jest o tyle praktyczny, że nie trzeba wyciskać go ręcznie- wystarczy umieścić go w specjalnie przystosowanym wiaderku. Dla nieco bardziej wygodnych polecamy mop rotacyjny okrągły Jan Niezbędy. To rozwiązanie przeznaczone dla osób, które cenią sobie wygodę, ale również błyskawiczne sprzątanie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *