Jak czyścić kuchnię? TOP 4 najlepsze środki czystości
0
jak czyscic kuchnie-porady-skuteczne czyszczenie zakamarkow-srodki czystosci do kuchni - ejedrek eu

Jeśli macie dużo czasu lub czyszczenie kuchni sprawia wam dziką przyjemną, możecie na tym spędzać całe dnie. Jeśli jednak nie jesteście amatorami szorowania, polecamy wybierać przede wszystkim SKUTECZNE środki czystości do kuchni.

Arsenał do walki z brudem w kuchni jest potężny. Jednak nie sztuką jest zapełniać szafki preparatami, które nie skrócą sprzątania, wybraliśmy więc kilka takich, których skuteczność szczególnie nas zachwyciła. Oto nasze typy:

1. Aktywna piana do usuwania przypaleń SinLux – skuteczne czyszczenie kuchenki

sinlux aktywna piana - srodek do czyszczenia kuchniPrzypalenia zdarzają się każdemu, problem w tym, że ich skuteczne usunięcie może – przy wyborze nieodpowiedniego środka – skończyć się uszkodzeniem powierzchni ceramicznych lub emaliowanych, a nawet tych ze stali nierdzewnej.

Skrobanie czy używanie gąbki zwanej „druciakiem” to kiepski pomysł. Znacznie lepiej z przypaleniami poradzi sobie aktywna piana, która nie tylko nie uszkodzi powierzchni naszych garnków i płyt ceramicznych, ale świetnie wniknie w trudno dostępne miejsca jak wnętrze kuchenki mikrofalowej.

Wystarczy spryskać, poczekać minutę i wytrzeć powierzchnię szmatką, piana skutecznie rozpuszcza brud i przypalenia.

SinLux – kup produkt na Ejedrek.eu

2. Płyn i emulsja do nabłyszczania płytek i blatów Sensit

Blat wycieramy kilka razy dziennie, płytki… w zależności od tego jak bardzo fantazyjnie bulgotał nam ostatnio pomidorowy sos. Niezależnie jednak od codziennych powierzchownych porządków, warto wiedzieć, że pod wpływem wilgoci i wysokiej temperatury bakterie szczególnie chętnie wnikają w fugi czy przestrzenie między blatem a zlewozmywakiem.

Czyszczenie fug wystarczy wykonywać kilka razy w miesiącu i używać do tego sody oczyszczonej, profesjonalnego środka do czyszczenia fug białych i kolorowych albo parownicy. Jeśli chcecie wiedzieć więcej na ten temat, poczytajcie o trikach na czyszczenie fug na naszym blogu!

Zaś do utrzymania czystości na blatach i płytkach świetnie sprawdzi się para: płyn do mycia + emulsja do nabłyszczania.

Dzięki nim płytki będą lśnić jak nowe, a my oszczędzimy sobie szorowania szczotką, a później mozolnego polerowania ściereczką.

Sensit do czyszczenia – kup produkt
Sensit do nabłyszczania – kup produkt

3. Profesjonalny środek dla czystego piekarnika – VOIGT VC-243 Grillpol

vc 243 VOIGT VC-243 Grillpol 1l do czyszczenia piekarnikaJest wiele profesjonalnych środków, stosowanych w gastronomii, które świetnie sprawdzą się w naszych domach. Przykładem niech będzie VOIGT VC-243 Grillpol, czyli absolutni mistrz, jeśli idzie o czyszczenie piekarnika.

Jego wysokozasadowe pH nie boi się nawet sanepidu, dlatego środek ten znajduje zastosowanie w zakładach przemysłu spożywczego.

Jest wydajny, radzi sobie nawet z czyszczeniem grilla, rożna, rusztu i kuchenek gazowych. Niezależnie więc co się wydarzyło w waszym piekarniku, on na pewno da sobie z tym radę.

Voight VC do piekarnika – kup produkt na Ejedrek.eu

4. Czysta lodówka – preparat do mycia lodówek SinLux

sinlux do czyszczenia lodowki - srodek do czyszczenia mycia lodowki - ejedrek euOdkąd wprowadzono funkcję No Frost w wielu domach czyszczenie lodówki oznacza przetarcie półek i drzwi wilgotną szmatką.

Jak się domyślacie, to zdecydowanie za mało, by utrzymać w tej przestrzeni czystość. Moment, w którym z lodówce pojawia się nieciekawy zapach, oznacza, że albo gdzieś ukrył się jakiś zepsuty produkt, albo jesteśmy brudasami. Zanim więc to nastąpi, polecamy preparat do mycia lodówek SinLux.

Wystarczy spryskać nim półki, ściany i drzwi pustej lodówki i już mogą wracać do niej spożywczy mieszkańcy. Przy okazji czyszczenia lodówki warto przejrzeć terminy przydatności!

SinLux do lodówek – kup produkt na Ejedrek.eu

 

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

0

TOP

X