Impreza na halloween – co decyduje o jej charakterze?

Impreza na halloween – co decyduje o jej charakterze?

Skąd do naszych rodzimych obrzędów przeniknął zwyczaj obchodzenia halloween?

Tak naprawdę większość osób na wyrazy obcego pochodzenia w ogóle nie zwraca uwagi i rzadko zastanawia się nad ich znaczeniem. Warto jednocześnie podkreślić, że nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, że na przykład halloween to słowo zapożyczone. Do europejskiej kultury – poza różnorodnymi terminami – przenikają także obyczaje i obrzędy (a przynajmniej podstawowe ich elementy), które w mniejszym lub większym stopniu są na nowym gruncie akceptowane.

Impreza na halloween, z czym starsze osoby nigdy się nie zetknęły, wywodzi się z kultury amerykańskiej i jest rodzajem maskarady, która odbywa się 31 października. Samo słowo oznacza po prostu wigilię Wszystkich Świętych, która jest traktowana jako rodzaj hucznej, przygotowywanej z wielkim rozmachem zabawy. Jej organizatorzy wykazują się dużą kreatywnością, ponieważ nie tylko ustalają, w co uczestnicy będą się bawili, ale także decydują o tym, jakie elementy zostaną wykorzystane w celu jej uatrakcyjnienia.

Dekoracje i akcesoria niezbędne w trakcie przygotowywania imprezy na halloween

Wspaniałą okazją do świętowania jest halloween, które od niedawna zagościło w polskich zwyczajach. Wymaga doskonałej oprawy, która podkreśli wyjątkowy charakter uroczystości, nadając jej nadzwyczajną rangę. Szczególnie ważne jest nie tylko przygotowanie stołu, ale także skompletowanie odpowiednich elementów dekoracji oraz zastawy stołowej. W przypadku, gdy w imprezie na halloween bierze udział bardzo dużo osób, jej organizatorzy mogą ułatwić sobie zadanie poprzez wybór jednorazowych naczyń.

Kubki, talerze, noże, obrusy, słomki jako niezbędne akcesoria na halloween

kubek enjoyWarto pamiętać o tym, żeby w dekorowaniu stołu zachować umiar i nie popadać w przesadę. Stół to królestwo potraw, a pojawiające się na nim elementy zastawy powinny jedynie stanowić subtelne tło. Należy jednak zwrócić uwagę na to, żeby ozdoby na stół były w dobrym guście. Zarówno plastikowe, niezwykle kolorowe kubki Enjoy, jak i talerze CHINET DUET będą bardzo przydatne w czasie halloween, ponieważ są funkcjonalne i praktyczne. Poza walorami użytkowymi wyróżniają się estetycznym wyglądem, co każdej zastawie stołowej doda uroku.

W czasie imprezy na halloween doskonale sprawdzą się poza tym jednorazowe noże metalizowane, słomki czarne łamane oraz obrusy papierowe, które można docinać odpowiednio do długości stołu. Dekorację imprezy mogą stanowić balony do modelowania. Wszystkie naczynia charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a co więcej, po jej zakończeniu nie trzeba ich myć, a organizatorzy mają mniej pracy.

Stroje na imprezę na halloween dla dorosłych

Ubiór, a raczej przebranie na halloween daje ogromne możliwości wypływające z charakteru maskarady. W korowodzie postaci mogą pojawić się duchy, potwory, wiedźmy, wampiry, czarownice, zombie, demony czy po prostu same szkielety, a wszyscy rodem z czeluści piekieł Dantego. Im straszniejsze, tym bardziej atrakcyjne.

Kostiumy na halloween to oryginalne i inspirujące kreacje. Tak poprzebierane postacie mogą mieć również różnego rodzaju akcesoria typu kosa, czaszka, przywieszony do paska kościotrup czy nawet – symbolizującą tę paradę – wydrążoną dynię z ognikiem wewnątrz. Poza odpowiednim kostiumem obowiązuje także nakrycie głowy i odpowiednia maska.

Dzięki odpowiedniej organizacji i oprawie impreza na halloween nabierze rozmachu i każdy z uczestników zobaczy bliskie sobie osoby w innym świetle. Warto jednocześnie pamiętać nie tylko o kostiumie, ale także o biżuterii. W tym przypadku można zaszaleć. Powinna ona być wyrazista, rzucająca się w oczy, niekonwencjonalna, oddająca klimat i charakter uroczystości.

Z drugiej jednak strony może być ascetyczna i przystająca do korowodu postaci podążających w tanecznych figurach. Postaci, które są niezwykłe i charakterystyczne, ponieważ daleko odbiegają od codziennej rzeczywistości. To dzięki nim halloween na długo pozostanie w pamięci jako porywająca, niezapomniana i nieziemska impreza.

 • Widelec metalizowany (50 sztuk)

  0 out of 5
  16,40
 • Obrus papierowy 120cm /6m PAPSTAR

  0 out of 5
  12,00
 • 130l Worki na odpady PACLAN for Curver (10 sztuk)

  5.00 out of 5

  Worki wyprodukowane specjalnie dla pojemników i koszy z firmy Curver. Kolor: czarny Wymiary: 90x105cm

  9,80
 • Balony do modelowania mix kolorów (100 sztuk)

  0 out of 5

  Balony do modelowania wysokiej jakości, dzięki czemu nie pękają przy modelowaniu. Jest to niezbędny „gadżet” w pracy animatora zabaw i świetny pomysł na zabawę z dzieckiem w domu

  18,00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *