Gadżety, które przydadzą się podczas prania

Gadżety, które przydadzą się podczas prania

Pranie – to czynność, której obowiązkowo podejmujemy się w każdym domu. Z różną częstotliwością. Niekoniecznie należy ona do ulubionych, dlatego mile widziane są w niej wszelkie ułatwienia. Przygotowaliśmy dla Was kilka interesujących pomysłów na bardziej efektywne i łatwiejsze pranie.

Ściereczki wyłapujące kolor

ścierecka do praniaTo stosunkowo nowy produkt, o którym fama, niczym światło, rozchodzi się wśród gospodyń domowych. Mowa tutaj o ściereczkach do prania, które pochłaniają kolory. Na czym polega ich działanie? Jeśli zdarzyło Wam się kiedyś wyjąć z pralki ubrania w innym kolorze, niż je w niej umieściliście, to z pewnością możecie się domyślić, na czym polegać będzie działanie tych ściereczek.

Do tej pory pewnie nie wyobrażaliście sobie wrzucenia do tego samego bębna obrań w kolorze białym i np. czerwonym. Doskonale wiemy, jaki rezultat moglibyśmy uzyskać. Jednak ściereczka do prania to gadżet, który pozwoli Wam od teraz prać różnokolorowe rzeczy w tym samym praniu. Działa ona jak magnes na wszelkie zabrudzenia – skuteczniej je wyłapuje – i na barwniki. Unoszące się w bębnie nieczystości są do niej przyciągane, co sprawia, że możemy się pożegnać z barwnymi, niezamierzonymi miksami. Ściereczka do prania nie tylko chroni odzież przez zafarbowaniem, ale również pozwala uniknąć szarzenia się tkanin.

Jak działa ściereczka do prania? Wystarczy umieścić rozłożoną ściereczkę w bębnie i dodać jak zwykle środki do prania. Przy większej ilości prania możemy włożyć do bębna dwie ściereczki. Włączamy program piorący. Po jego zakończeniu wyjmujemy chusteczkę z bębna i wyrzucamy ją do śmieci.

Płyn do płukania – dlaczego warto go używać?

płukania płynNiektóre gospodynie nie używają płynu do płukania tkanin. Innym natomiast ciężko jest sobie wyobrazić pranie bez niego. Czy płyn do płukania rzeczywiście jest niezbędnym gadżetem podczas prania? Jak się okazuje, jest to zależne od gustu, a także tego, w jaki sposób pierzemy (jaki dobieramy program) i jakich detergentów do usuwania plam używamy.

Płyn do płukania nadaje tkaninom świeży zapach. Po praniu z nim ubrania stają się miększe i przyjemniejsze w dotyku, a ich prasowanie jest łatwiejsze. Co więcej, czas suszenia się tkanin po praniu z płynem jest krótszy. Płyny do płukania są szczególnie fajnym gadżetem do prania w okresie jesienno-zimowym, gdy zarówno nasze włosy, jak i wszelkie tkaniny, z którymi mamy styczność zaczynają się elektryzować. Zastosowanie płynu ograniczy występowanie tego zjawiska.

Jaki detergent wybrać do prania?

Detergent do prania trudno nazwać gadżetem ułatwiającym pranie. Jest ono przecież trudne do wykonania bez jego zastosowania. Jednak postanowiliśmy poruszyć temat dobrania odpowiedniego środka do prania i sprawdzić, który z dostępnych na rynku jest tym dającym najlepsze efekty. Pod lupę weźmiemy dwa najbardziej popularne rozwiązania, czyli proszek i żel do prania. Który z nich jest lepszy?

Do niedawna to właśnie proszek był jedynym detergentem, który wybieraliśmy do czyszczenia swojej odzieży. Wraz z płynem do płukania tworzył on nierozłączny duet, który był używany praktycznie w każdym domu. Proszek usuwał zabrudzenia, a płyn nadawał im piękny zapach. Czego chcieć więcej?

Kupowanie dwóch detergentów może być dla niektórych uciążliwe. Co więcej, w praktyce okazuje się, że ich wydajność jest mniejsza niż żeli. Żele do prania to hybryda proszku i płynu do płukania. Ku radości gospodyń domowych otrzymują one produkt 2 w 1, który nie tylko czyści, ale również nadaje ubraniom ładny zapach i sprawia, że są one delikatne w dotyku.

Wybór pomiędzy żelem a proszkiem do prania zdaje się być oczywisty, choć – jak wiemy z doświadczenia – każdy ma swoje indywidualne preferencje.

Pranie – trudny orzech do zgryzienia

Na koniec chcieliśmy podzielić się z Wami wiedzą na temat tego, jak należy prać kurtki – gdyż to właśnie ich czyszczenie budzi często najwięcej wątpliwości. Okazuje się, że wcale nie jest ono tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Kurtki pierzemy – zwyczajnie – zgodnie z informacjami na etykiecie. Możemy to robić zarówno ręcznie, jak i w automacie. Pamiętajmy jednak o tym, aby przed praniem pozamykać wszystkie zamki i rzepy!

 • Proszek REX do koloru 7,5kg

  0 out of 5
  42.00
 • Vanish odplamiacz w płynie 1l kolor

  0 out of 5
  12.60
 • Klamerki do bielizny AEC (20 sztuk)

  0 out of 5
  2.50
 • Proszek VIZIR do białego 300g

  0 out of 5
  5.50

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *