Czas na grillowanie, czyli jak przygotować swój ogród do nadchodzącego sezonu?

Czas na grillowanie, czyli jak przygotować swój ogród do nadchodzącego sezonu?

Przygotowywanie grilla i spędzanie czasu na świeżym powietrzu z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi to jedno z naszych ulubionych zajęć, które pozwala nam wypełniać czas wolny. Wraz z rozpoczynającym się sezonem grillowym warto zastanowić się czy Twój ogród jest już w pełni przygotowany i gotowy na jego rozpoczęcie.

Od czego zacząć?

Pierwszym etapem przygotowań ogrodu do sezonu grillowego powinno być przygotowanie trawnika do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Oczywiście pozostałości po zimie powinny być już dawno uprzątnięte, ale jeśli jeszcze tego nie wykonaliście w swoim ogrodzie to czas najwyższy zabrać się do pracy! Przede wszystkim musisz dokładnie ograbić całość trawnika.
Do uprzątnięcia liści pomocne będą tradycyjne grabie albo miotła SROGO, która świetnie sprawdza się podczas prac ogrodowych. Jeśli w Twoim ogrodzie znajdują się ścieżki chodnikowe- zadbaj również o to, by na nich pojawił się porządek. Miotła pomoże Ci w łatwy i szybki sposób posprzątać chodnik, obmiatając z niego błoto lub piasek.

Wygodnym i sprawdzonym sposobem podczas porządkowania ogrodu jest posiadanie kosza, który pozwoli w łatwy sposób przechowywać odpady. Do wyboru mamy dwie opcje,
albo posiadanie pojemnika uniwersalnego, w którym umieszczać będziemy wszelkie nieczystości, albo posiadanie specjalnych pojemników do segregacji śmieci. W naszej ofercie znajdziecie pojemniki, które wykonane zostały z wysokiej jakości plastiku, zaopatrzone zostały dodatkowo w kółko, które ułatwia transportowanie pojemnika oraz w kolorowe pokrywki, które pozwalają na łatwe i komfortowe segregowanie odpadów. Wykonując prace porządkowe w ogrodzie nie zapomnij również o bezpieczeństwie własnej skóry. Aby o nią dbać jak najlepiej- używaj przede wszystkim rękawic ochronnych, które zabezpieczą Twoje dłonie przed wysuszeniem oraz powstawaniem mikrourazów.

Czas odkurzyć meble ogrodowe

Jak grill to oczywiście nie może zabraknąć mebli ogrodowych. Jeśli posiadasz zeszłoroczne meble wystarczy dokładnie je odkurzyć i umyć. Do tego przydatne będzie wiaderko plastikowe, ściereczka i gąbka, które wraz z odpowiednim środkiem czyszczącym pozwolą Ci doprowadzić meble ogrodowe do stanu użytkowego. Gdzie ustawić meble? Jeśli Twój trawnik został już wcześniej przygotowany- można na nim ustawić meble. Najlepiej w miejscu nasłonecznionym i takim, w którym najmniej odczuwamy działanie wiatru. A może w Twoim ogrodzie znajduje się specjalne miejsce wyznaczone na grillowanie? Wówczas sprawa jest oczywiście znacznie bardziej prosta. Wystarczy jedynie dokładnie odświeżyć meble po prawie rocznej przerwie
i ustawić je w dowolny sposób. Wówczas możemy już rozpoczynać sezon grillowy, zapraszać gości i przyrządzać ulubione potrawy. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć przyjemnych chwil. Smacznego!

 • ORO Preparat do czyszczenia tworzyw sztucznych 500ml

  0 out of 5
  18.79
 • Rękawice robocze BESTING 1 para “L”, “M”, “S”, “XL”

  0 out of 5
  2.30
 • Ulicówka 40 cm z uchwytem w.o.

  0 out of 5
  8.50
 • 120l Worki na odpady PERFECTO niebieskie (25 sztuk)

  0 out of 5

  Worki 120l mocne i wytrzymałe. Idealne do zewnętrznych pojemników na śmieci i liści.

  7.80

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *