3 godziny na ogarnięcie domu – jak zrobić to skutecznie?
1
3 godziny na ogarnięcie domu – jak zrobić to skutecznie - srodki czystosci hurtownia - plan sprzatania - jak posprzatac mieszkanie - najlepsze srodki czystosci

Dobry plan i sprawne wykonanie to warunki konieczne wykonania szybkiego sprzątania domu. Organizacja i sprawność nic jednak nie da, jeśli nie wyposażymy się w profesjonalne środki do czyszczenia.

Jak szybko wysprzątać mieszkanie? Plan przede wszystkim

Jakkolwiek nie podchodzić do domowych obowiązków, każdy, kto sprząta w domu częściej niż raz w roku ma świadomość tego, że bez planu nic się nie uda. Plan powinien zakładać przede wszystkim kolejność wykonywania poszczególnych czynności, czas ich trwania oraz powtarzalność. By móc ogarnąć dom w zaledwie kilka godzin, przydaje się regularne korzystanie ze sprytnych aplikacji na telefon ułatwiających sprzątanie.

plan sprzatania domu - jak go zrobic
Zabaw się w stratega – dobry plan to podstawa skutecznego i szybkiego sprzątania

Każde pomieszczenie wedle potrzeb

Jak wiadomo niektóre pomieszczenia wymagają poświęcenia im więcej czasu niż inne. I tak na czyszczenie łazienki i toalety warto przeznaczyć minimum 1/3 całego czasu sprzątania. Trzy godziny to wystarczająco dużo, by odkurzyć, umyć podłogi i posprzątać choćby z najbardziej widocznego brudu łazienkę, kuchnię oraz wytrzeć wszystkie okna. Warto w swoim planie założyć, że lepiej chociażby z grubsza ogarnąć większość powierzchni, niż koncentrować się na kompleksowym czyszczeniu chociażby jednego pomieszczenia.

Życie bez smug, czyli jak polerować szyby-polerowanie szyb-czyste szyby-szyby bez smug-porady-sposoby-ejedrek eu
Nie musisz myć okien super dokładnie

Odpowiednio dobrane środki

Nie łudźmy się, że dokładne sprzątanie nie wymaga czasu. Jeśli więc mamy jego ograniczoną ilość, warto wybierać środki skoncentrowane, odkamieniacze w sprayu jak Cilit Bang lub środki naturalne, zrobione w domu, a bazujące na soku z cytryny i sodzie oczyszczonej.

Pamiętajmy, że nic nie dzieje się samo, każdemu praktycznie środkowi dostępnemu na rynku potrzeba minimum kilkanaście sekund, by wniknąć w strukturę czyszczonej powierzchni; w fugę, rowek przy umywalce czy kant. Dlatego zaczynajmy sprzątanie od rozprowadzenia środków okamieniających w strategicznych częściach łazienki.

https://ejedrek.eu/produkt/cillit-bang-kamien-i-brud-750ml-spray/

Podłogi na 1-2-3

Odkurzenie to kilka minut, jednak samo pozbycie się kurzu z podłogi to nie wszystko. Najszybciej z brudem czy klejącą posadzką poradzimy sobie przy użyciu dużego mopa. Może to być mop okrągły, rotacyjny, z którego bardzo szybko i bez angażowania energii pozbędziemy się wody. Są jednak zwolennicy mopów płaskich, które jednorazowo są w stanie oczyścić nieco większą niż okrągłe powierzchnię. Pamiętajmy, że jeśli nie mamy wiele czasu, dobrze, jeśli mopem uda nam się chociaż delikatnie musnąć listwy przypodłogowe.

Na ich dokładne czyszczenie przynajmniej raz w miesiącu poświęćmy zaledwie kilkanaście minut, a kolejne sprzątania będą znacznie łatwiejsze. Do zmycia paneli najlepiej używać płynów w koncentracie (Agata, płyn do mycia i konserwacji paneli), które jednocześnie myją i nabłyszczają powierzchnię.

https://ejedrek.eu/produkt/agata-plyn-mycia-konserwacji-paneli-500ml/

jak czyscic kuchnie-porady-skuteczne czyszczenie zakamarkow-srodki czystosci do kuchni - ejedrek eu
Szybkie mycie podłóg dobrym płynem i porządnym mopem

Szyby na szybko

Co prawda kilka razy w roku na pewno znajdziemy czas na polerowanie szyb nylonowymi rajstopami i stosowanie innych trików, które pozwalają pozbyć się smug, jednak jeśli mamy zaledwie kilka minut, by pozbyć się zabrudzeń, wybierzmy płyny z pompką (Clin do szyb i luster, cytrynowy), które sprawdzą się również do szybkiego usuwania smug z luster.

https://ejedrek.eu/produkt/clin-szyb-luster-pompka-500ml-cytrynowy/

Uniwersalne zasady

Jeśli nie mamy wiele czasu na sprzątanie domu, najlepiej wybierać rozwiązania sprawdzone. Nie eksperymentować z środkami czystości, sprzątać po kolei, ale z rozmysłem, wykorzystując schnącą podłogę czy piorącą pralkę na czyszczenie toalety czy pozbywanie się kurzu. Pamiętajmy też, że na wielkie porządki jest czas raz w miesiącu, a jeśli zależy nam na czasie, używajmy środków takich jak antybakteryjne, jednorazowe ściereczki nasączone (np. od Jan Niezbędny). Czasem można pozwolić sobie na tego typu pomoc!

A ciągle jeśli zastanawiasz się, które środki czystości ułatwią Ci szybkie sprzątanie w Twoim domu – zapraszamy do kontaktu 😉

kontakt - ejedrek eu
Potrzebujesz pomocy w doborze odpowiednich środków? Czekamy pod telefonem 😉

 

1

  1. Małgosia 6 lutego 2020 Reply

    Mam zawsze zaplanowane co po kolei sprzątam, jest wtedy łatwiej. Zawsze zaczynam od kuchni, bo jest najbardziej wymagającym pomieszczeniem, potem pokoje i łazienka. Jak sprzątam w łazience to włączam irobota, by ogarną podłogi a ja potem na spokojne mogę już myć podłogi

Dodaj komentarz

Your email address will not be published.

TOP

X