1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS.

1 grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS.

Wybierzmy właściwe produkty by zadbać o higienę.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać jak ważna jest prawidłowa dezynfekcja, szczególnie w środowisku medycznym. Powszechna świadomość zagrożeń wynikających z zaniedbania higieny rośnie – choćby dzięki takim wydarzeniom jak doroczny Światowy Dzień Walki z AIDS. Nie zawsze jednak świadomość CO należy robić równa się wiedzy JAK to robić. Przyjrzyjmy się zatem podstawowym produktom (takim jak środki do dezynfekcji czy rękawiczki ochronne), pomagającym nam zabezpieczyć zarówno siebie, jak i pacjentów przed problemami związanymi z niezachowaniem ostrożności.

 

Antybakteryjne Mydło ATTIS 400ml

 Antybakteryjne mydło w płynie Attis firmy Gold Drop charakteryzuje się neutralnym pH oraz całkowitym zniwelowaniem działania podrażniającego dla skóry. Jednocześnie, wykorzystana jako jeden ze składników mydła gliceryna sprawia, że mydło ma właściwości zarówno natłuszczające, jak i nawilżające. Jest ono również bardzo wydajne i daje obfitą pianę, dzięki czemu opakowanie o pojemności 400 ml wystarcza na bardzo długo, a tym samym wybór akurat tego mydła ma bardzo duże uzasadnienie ekonomiczne.
Co ważne, jest to mydło uniwersalne, a zatem możemy je stosować do mycia nie tylko rąk, ale też i całego ciała. Zachęcać nas do tego może również dość neutralny, a przy tym bardzo przyjemny zapach. Odpowiedzialny za niego jest Citronelol – substancja, która naturalnie występuje w olejkach eterycznych wielu roślin, takich jak róża i melisa, jest ona też charakterystycznym składnikiem trawy cytrynowej, liści cytryny, pomarańczy i geranium.

Worki na odpady czerwone 35l (50 sztuk)

Worki na odpady Ecostrong wykonane zostały z LPDE, czyli z polietylenu o niskiej gęstości. Dzięki temu worki te mają wszelkie cechy, jakich powinniśmy oczekiwać od worków na odpady – są one:
* całkowicie obojętne fizjologicznie,
* zachowują elastyczność w niskiech temperaturach,
* bezwonne,
* przepuszczalne dla gazów (takich jak tlen i dwutlenek węgla).
Jedna rolka worków zawiera aż 50 sztuk pojedynczych worków, a każdy z nich wyjątkowo łatwo jest oddzielić od pozostałych. Dla osób świadomych ekologicznie ważne jest też, że producent tych worków dokłada wszelkich starań, aby ich produkcja była jak najmniej uciążliwe dla środowiska, a późniejszy recycling jak najprostszy.

Płyn do dezynfekcji rąk

Płyn do higienicznej dezynfekcji rąk – działa nie tylko na poziomie higienicznym, ale również na poziomie chirurgicznym. Zgodnie z normą EN 1500, wystarczy wcierać w ręce bardzo małą porcję preparatu (2 x 3 ml wcierane w dłonie przez 2 x 15 sekund), aby uzyskać w pełni higieniczną dezynfekcję rąk. Jeśli wymagana jest dezynfekcja chirurgiczna, to zgodnie z wytycznymi normy EN 12791 podaną powyżej porcję preparatu należy wcierać przez 2 x 45 sekund w czyste, suche dłonie. Po prawidłowej aplikacji możemy liczyć na działanie dezynfekcji chirurgicznej w czasie aż 3 godzin, co jest wynikiem znacząco lepszym niż w przypadku dużej części konkurencyjnych produktów.

Jednocześnie, jak łatwo policzyć – jedno opakowanie płynu powinno wystarczyć na ponad 80 użyć – bez względu na oczekiwany poziom dezynfekcji.
Produkt jest oczywiście przebadany dermatologicznie i posiada spektrum bakteriobójcze (potwierdzone badaniami), drożdżakobójcze, w pewnym zakresie również wirusobójcze. Jeśli chodzi o tę ostatnią cechę, to płyn do dezynfekcji rąk Velodes soft radzi sobie skutecznie w szczególności z wirusami otoczkowymi – takimi jak m.in. HBV, HIV, HCV, wirus grypy, Ebola, Herpes simplex oraz wirus Rota. Do tego ma też delikatny, świeży zapach, a dzięki zawartości gliceryny – nawilża dłonie.

Rękawice nitrylowe niepudrowane

Rękawice nitrylowe w odróżnieniu od popularnych lateksowych, nie zawierają lateksu, który u wielu osób może wywołać działania alergizujące. Oprócz neutralności dla skóry ważną cechą rękawic wykonanych z nitrylu jest też to, że mogą one być wykorzystywane do kontaktu z żywnością, a przy tym są bardzo odporne. To właśnie duża odporność na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu z rękawicami wykonanymi z innego materiału sprawia, że są one bardzo często wykorzystywane – nie tylko przez lekarzy, ale też choćby przez tatuatorów. Zresztą niezależnie od czynności, jaką planujemy wykonać – wybór rękawic nitrylowych niepudrowanych PACLAN sprawia, że minimalizujemy praktycznie do zera zagrożenie wystąpienia podrażnień lub alergii.

Opakowanie liczące 100 sztuk rękawic powinno wystarczyć na długo, a biorąc pod uwagę jego atrakcyjną cenę – jest to często wybierany produkt. Warto więc zadbać o swoje dłonie i wybrać właśnie te rękawice.

 • Ochraniacze na buty (100 sztuk)

  0 out of 5
  7,46
 • Ręcznik biały maxi czerwona etykieta 2603 Katrin

  0 out of 5
  7,50
 • Krem do rąk ISOLDA konopie z olejem z wiesiołka 100ml

  0 out of 5
  3,90
 • VOIGT VC-420 Dezopol 1l

  0 out of 5

  Skoncentrowany preparat do mycia i dezynfekcji powierzchni zmywalnych (podłóg, ścian). Posiada właściwości grzybobójcze i bakteriobójcze.Na bazie czwartorzędowych związków amoniowych.

  32,00

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *